5 ZNAKÓW, KTÓRE ŚWIADCZĄ O TYM, ŻE POTRZEBUJESZ POMOCY BIOMECHANIKA

 
 
 

Przeciętna osoba przechodzi przez całe życie 185,000 km, to wystarczy, żeby cztery razy okrążyć planetę! Swobodne chodzenie i bieganie, które nie sprawia nam bólu, jest wynikiem działania wszystkich kości, stawów, więzadeł i mięśni stóp, które skutecznie współpracują ze sobą, zapewniając stabilność, równowagę i pełny zakres ruchów.

Zagadnienia biomechaniczne związane ze strukturą i funkcją stóp, wraz z typowymi urazami i stanami, mogą zmienić codzienne czynności, takie jak chodzenie, w niezręczne i bolesne doświadczenie. Na szczęście wiele można zrobić, aby zmniejszyć ból stopy, kostki, kolana czy kręgosłupa dzięki zastosowaniu indywidualnej wkładki ortopedycznej.

Indywidualne wkładki ortopedyczne umieszczane są wewnątrz obuwia, zapewniają odpowiednie wsparcie łuku i poprawiają mechaniczną funkcję stopy. Wkładki ortopedyczne kontrolują nadmierne spłaszczenie łuku, przywracając prawidłową funkcję kości i stawów do optymalnego poziomu.

Istnieje wiele wskaźników, które świadczą o tym, że potrzebujesz indywidualnych wkładek ortopedycznych. Oto 5, z którymi najczęściej się spotykamy:

1. Zużyte buty

Możesz się wiele nauczyć, patrząc na swoje stare buty. Czy podeszwy z jednej strony są bardziej zużyte niż z drugiej? Czy lewa podeszwa jest bardziej zużyta niż prawa? Obie te rzeczy mogą być wskaźnikiem problemu mechanicznego, takiego jak pronacja (staczanie się do wewnątrz) lub supinacja (kostki, które obracają się na zewnątrz).

2. Mokry ślad stóp 

Stojąc na kawałku papierowego ręcznika lub gazety z mokrymi stopami, będziesz w stanie dokładnie sprawdzić swój ślad. Ślady bez łuku mogą wskazywać na pronację, podczas gdy znacząca krzywa może sugerować supinację.

3. Ból stóp

Powtarzające się używanie niewłaściwie dopasowanego obuwia, może spowodować poważne uszkodzenie stóp. Spiczaste buty, buty na obcasie lub buty, które nie pasują do kształtu stóp, mogą powodować stres i zmęczenie.

4. Ból pięty

Doświadczanie bólu w piętach nie jest normalne. Jeśli wystąpi jakikolwiek ból, szczególnie rano, może to być oznaką stanu zapalnego stopy. Najczęstszym powodem bólu jest podeszwowe zapalenie powięzi, spowodowane napięciem więzadła łączącego kość pięty z palcami. 

5. Uraz kończyn dolnych

Jeśli niedawno doznałeś urazu kończyn dolnych, należy koniecznie upewnić się, czy masz odpowiednie wsparcie stóp. Pomoże to nie tylko w szybszej regeneracji, ale także w zapobieganiu innym problemom związanym z kostkami, kolanami i biodrami oraz kręgosłupem.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, co próbują Ci powiedzieć twoje stopy, umów się na wizytę z naszym Specjalistą, który przeprowadzi szczegółową diagnostykę komputerową i pomoże rozwiązać Twój problem.

Umów się na wizytę online lub pod numerem: 733 120 337

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button