ANALIZA CHODU I OCENA BIOMECHANICZNA

Biomechanika to nauka o ruchu człowieka. Sprawdza, jak mięśnie, stawy i kończyny poruszają się względem siebie i jak jedna część ciała może oddziaływać na inną część.

Prowadząc intensywny styl życia, próbując dopasować się do pracy, sportu, rodziny i życia towarzyskiego, nie jest niespodzianką, że nasze stopy, nogi i dolne partie pleców czasami stają się bolesne podczas codziennej aktywności.

Często te bóle są błędnie odbierane jako "normalne", jednak wiele z tych dolegliwości może być spowodowanych przez problemy ze stopami i wadami postawy ciała.

 

Celem naszego Centrum jest ocena i zdiagnozowanie przyczyny bólu lub dysfunkcji każdego pacjenta.

Na podstawie wyników badań opracowujemy indywidualne wkładki ortopedyczne, program rehabilitacji (terapię manualną, kinezyterapię) oraz zalecamy ewentualne zaopatrzenie ortopedyczne.

Najwyższa jakość materiałów, z których korzystamy, w połączeniu z posiadaną wiedzą i latami praktyki przynosi doskonałe rezultaty diagnostyczno-lecznicze.

Kontrola parametrów chodu stanowi jedną z najbardziej efektywnych metod pozwalających na sprawdzenie postępów rehabilitacji.

 
 

Podczas wizyty:

Ocenimy ruchy ciała, przeprowadzimy analizę postawy, nieprawidłowe wzorce obciążenia mięśni, stawów, więzadeł

Wykryjemy punkty przeciążeń w stopie

Ocenimy jak stopa zachowuje się i układa podczas chodu

Dokonamy oceny obuwia sportowego, jeśli masz taką potrzebę

 

Dlaczego stopy bolą?

Stopa jest najbardziej zadziwiającym elementem inżynierii ciała. Jest to „mobilna przejściówka” pozwalająca nam chodzić po różnych powierzchniach, od brukowanych ulic po płaskie powierzchnie, działając jak sztywna dźwignia mająca zdolność napędzania ciała podczas poruszania się.

Masz tylko jedną parę stóp i jeśli są w dobrym stanie, mogą zabrać Cię wszędzie. Więc dobrze jest o nie dbać.

Niestety wiele osób zastanawia się nad tym dopiero jak poczują ból.

Większość bólu stóp jest wynikiem wadliwego związku kości z mięśniami stopy. Nieprawidłowe ustawienie stóp może powodować szereg problemów, takich jak pronacja, płaskostopie, trwałe skręcenie kostki, guzy, odciski, zgrubienia, a nawet silny ból w plecach i karku.

Jest coś, co może pomóc w tych problemach, coś zdecydowanie lepszego niż ciepła woda w wannie.

Odpowiedź brzmi: indywidualne wkładki ortopedyczne.

 
 

Czym są indywidualne wkładki ortopedyczne?

Najważniejszą cechą indywidualnych wkładek jest to, że są wykonane specjalnie dla Twoich stóp. Możemy mieć podobne problemy z stopami, ale Twoje stopy są unikalne i wyjątkowe, dlatego potrzebują spersonalizowanych wkładek.

Wkładki w Active Med są wykonywane na zamówienie pod obrazem badania komputerowego stóp w statyce i dynamice. Kiedy wkładki są wsuwane do butów, dopasowują się wygodnie do stopy.

Gdy już zaczniesz je nosić, nie będziesz chciał ich wyjąć.

 
 
 

Jak działają wkładki?

Gdy Twoja stopa opiera się na wkładce, jest delikatnie ale konsekwentnie ustawiana do właściwej pozycji chodzenia, biegania czy stania. Dzięki wkładkom, zbyt duże punkty nacisku, niewłaściwa rotacja stopy i bolesne napięcia mięśniowe są eliminowane, ponieważ Twoja stopa działa prawidłowo.

 
 
 

Jak powstają indywidualne wkładki?

Wykonanie indywidualnej wkładki ortopedycznej wymaga przeprowadzenia

profesjonalnej diagnostyki stóp:

 
 
1. Manualne badanie stóp
Umożliwia wstępną ocenę stanu stóp. Polega na ocenie ruchomości poszczególnych stawów stóp, napięcia mięśniowego oraz wrażliwości bólowej. Podczas badania oceniamy również stan skóry stóp, otarcia, zgrubienia naskórka, odciski lub modzele. Projektując wkładki uwzględniamy wszelkie zmiany stóp.
2. Badanie na platformie do badań komputerowych w statyce i dynamice
Pozwala na precyzyjne określenie zaburzeń stopy zarówno w pozycji statycznej, jak i podczas dynamiki chodu.
3. Badanie statyczne na Podoskanie 2D
Urządzenie umożliwia ocenę statyczną podeszwowej części stopy, a także przeprowadzenie zaawansowanej analizy podometrycznej.
4. Badanie na Podoskanie
Umożliwia ocenę części podeszwowej stopy wraz z częścią grzbietową, stawami skokowymi i kolanowymi oraz kręgosłupem.
5. Indywidualna korekta wad
Dopasowanie elementów korygujących dla każdej ze stóp, odciążenie miejsc przeciążonych i bólowych.
6. Efekt końcowy
Gotowa indywidualna wkładka ortopedyczna.
 
 

Jak długo będziesz nosić wkładki?

Wkładki działają na tej samej zasadzie co okulary. Okulista może zalecić Ci okulary, ale nie wyleczy Twoich problemów ze wzrokiem. Wkładki ortopedyczne modyfikują funkcje stopy, podczas noszenia. U dzieci wczesne zastosowanie indywidualnych wkładek ortopedycznych (zanim ciało się w pełni rozwinie), może zupełnie rozwiązać problem ze stopami lub przynajmniej zapewnić, że problem nie rozwinie się dalej.

Powinieneś nosić wkładki tak długo, jak chcesz uniknąć dyskomfortu.

 
 
 

Pamiętaj, że Twoje stopy są fundamentem całego ciała.

Zaopatrzenie się w indywidualne wkładki i konsekwentne ich noszenie, może być najlepszą inwestycją w Twoje dobre samopoczucie.

Połowa problemu z Twoimi stopami już się skończyła. Dokonałeś tego przychodząc do Active Med zbadać swoje stopy.

Teraz my zajmiemy się drugą połową problemu i dobierzemy Ci idealne wkładki ortopedyczne, abyś pozbył się bólu i mógł się znów cieszyć dobrym samopoczuciem.

 
 
Nasze wkładki są:
 • Korygujące w przeciwieństwie do tradycyjnych wkładek, które jedynie biernie podpierają stopy, wspomagają i stymulują określone ich funkcje
 • Pozytywnie oddziałujące na cały narząd ruchu, od stóp do kręgosłupa
 • Wykonywane są z wyjątkowo wytrzymałego, higienicznego i oddychającego tworzywa, o bardzo zróżnicowanej grubości i twardości
 • Formowane pod obraz badania Pacjenta
 • Dopasowane do potrzeb jego stóp i rodzaju wady lub problemu, z którym się do nas zgłasza. Dlatego wykonanie wkładek poprzedza szczegółowy wywiad i kompleksowe badanie
 • Pokryte nanocząsteczkami srebra, aby przeciwdziałać rozwojowi grzybów i bakterii chorobotwórczych
 • Dopasowane do rodzaju obuwia
 
 
Rodzaje wkładek:
 • Wkładki specjalistyczne - dla osób z płaskostopiem poprzecznym, podłużnym ze stopą cukrzycową, po częściowych amputacjach, po zabiegach operacyjnych itp
 • Wkładki dziecięce - zapobiegają rozwojowi wad stóp oraz korygują te istniejące
 • Wkładki sportowe - dedykowane dla konkretnych dyscyplin sportowych. Zaprojektowane indywidualnie dla biegaczy, piłkarzy, tenisistów, koszykarzy, golfistów, rowerzystów, sportowców uprawiających sporty wodne i zimowe
 • Wkładki biznesowe - bardzo cienkie, dopasowane do ciasnych, eleganckich butów
 

Wykonywane przez nas wkładki pomagają w leczeniu większości wad stóp:

Call Now Button